A puncstorta alapból tejmentes. A cukrászatban ezt az úgynevezett nemes hulladékból készítjük. Leeső piskótarészek, maradék krémek, tölteléknek valók kerülhetnek bele.
Ez nem egy kőbe vésett recept,
- mert a töltelékbe lehet nyugodtan tenni valódi rumot a rum aroma helyett,
- kerülhet bele több vagy kevesebb mazsola,
- a töltelékbe is lehet tenni még baracklekvárt,
- lehet kakaósra is csinálni kakaóporral,
- vagy eleve kakaós piskótával elkészíteni.
Legyünk nyugodtan vállalkozó szelleműek!
Puncstorta hozzávalók 21 cm átmérőjű tortaformához:
Piskóta:
7 tojás
140 g gluténmentes liszt
140 g cukor
1 csipet szódabikarbóna
Gluténmentes piskóta alapreceptünk részleteit itt találod>>
Töltelék:
még egy 7 tojásos piskóta, tehát:
7 tojás
140 g gluténmentes liszt
140 g cukor
1 csipet szódabikarbóna
300 ml víz
300 g cukor
1 narancs leve és héja
1 ek rumaroma
60 g mazsola+amibe beáztatjuk
4-5 evőkanál baracklekvár
pár csepp rózsaszín ételfesték
Díszítéshez:
fondán, ha nem szeretjük akkor fehércsokoládé
rózsaszín ételfesték
1 csomag szeletelt mandula
Puncstorta elkészítés:
1. Megsütjük a 2 piskótát és hagyjuk őket kihűlni. Részletes leírás az elkészítésről itt: Piskóta alaprecept>>
2. A mazsolát beáztatjuk akár rumba, rumaromába, vagy vízbe.
3. Vízből, cukorból, a narancs levéből és héjából szirupot főzünk. Lábasba tesszük a hozzávalókat, és felforraljuk. Végén adjuk hozzá a rumaromát és a pár csepp ételfestéket.
4. Az egyik piskótát félbe vágjuk, ez lesz a puncstorta alja és a teteje. Egy-egy oldalukat megkenjük forró baracklekvárral. A másik piskótát egy nagyobb tálba tesszük és szétmorzsoljuk. Ki hogy szereti, lehet nagyobb darabokra is hagyni, mi jól szétmarcangolva szeretjük.
5. A szirup felét ráöntjük a tépett piskótákra, majd ha azt látjuk, hogy még elbírja a maradék szirupot is, azt is ráönthetjük. Hozzáadjuk a mazsolát, alaposan összekeverjük. Kóstoljuk meg és ízesítsük ízlésünk szerint, ha szükséges.
6. Összeállítjuk a tortát: az egyik piskótalapot tortaformába tesszük, a lekváros felével felfelé. Ráhalmozzuk egyenletesen a tölteléket. Lekváros felével lefelé rátesszük a második piskótalapot.
7. Következik a préselés és hűtés: Folpackot borítunk a tetejére, teszünk rá egy tányért, tortakartont, bármit aminek sima a felülete, majd erre teszünk valamilyen súlyt. Ez lehet kg liszt, cukor, liter tej, tégla, bármi, és a súlyokkal egy éjszakára hűtőbe tesszük.
8. Másnap kicsomagoljuk a tortaformából, oldalát és a tetejét megkenjük forró baracklekvárral. Visszatesszük a hűtőbe bevonás előtt.
9. A recept írója nem szereti a fondánt, úgyhogy helyette rózsaszín ételfestékkel megszínezett olvasztott fehér csokoládéval húzta át a képeken látható tortát.
10. A szeletelt mandulát száraz serpenyőben megpirítjuk, ezzel panírozzuk a torta oldalát. Ez a lépés elhagyható, vagy helyettesíthető dióval, csokoládéforgáccsal.
A torta tetejét olvasztott fehércsokoládéval díszítettük tovább. Aki fondánt szeretne használni nyugodtan tegye, hiszen azzal az igazi.
Ehhez a fondánt vízgőz felett felolvasztjuk, színezzük ételfestékkel. A tortát rácsra tesszük, hogy a fondán lecsoroghasson, és bevonjuk vele a tortát. Ez nagyon körülményes és maszatolós feladat, nem véletlenül választottuk az egyszerűbb módszert.
Íme a szépséges puncstorta:
Kalóriatartalom:
kb. 350 kcal/100 gramm